Włoska chemia gospodarcza

Włoskie marki znane są przede wszystkim z doskonałych płynów do płukania, żeli pod prysznic, płynów do podłóg i innych środków czystości. Na rynku jest dostępnych wiele preparatów, które nie są do końca skuteczne.

Detergenty z Włoch

Dlatego należy wybierać detergenty, które mają silne działanie i skutecznie czyszczą powierzchnię. Dobry płyn do prania poradzi sobie nawet z największym zabrudzeniem. Chemię włoską można zakupić w sklepach internetowych, jednak coraz więcej sklepów w Polsce ma w asortymencie włoskie marki. Najbardziej znane z nich to Lenor, Meglio, Felce Azzurra, Spic and Span, Soft, Chante, Malizia oraz Spuma di Sciamagna. Sprzątanie jest bardzo ważne, ponieważ brak regularności w tej czynności skutkuje powstaniem brudu. W kurzu znajdują się bakterie oraz drobnoustroje, które mogą być niebezpieczne dla zdrowia człowieka. Dlatego tak ważne jest odkurzanie dywanów i podłóg oraz wycieranie kurzu z szafek. Włoskie produkty używane są zarówno w małych gospodarstwach domowych, a także w dużych firmach, które wykonują profesjonalnie usługi czyszczenia. Niektóre środki czystości zawsze warto mieć w domu, ponieważ są one niezbędne i przydają się w wielu sytuacjach. Takim przykładem jest płyn do mycia podłóg. Niezależnie od tego gdzie mieszkasz mycie podłogi jest bardzo ważne. To na niej odkłada się najwięcej zanieczyszczeń, dlatego warto w tej sferze szczególnie zadbać o porządek. Ważną kwestią jest również utrzymanie czystości w łazience. Regularne mycie toalety, umywalki oraz prysznica jest obowiązkowe, ponieważ w tych miejscach gromadzi się najwięcej bakterii.

Włoskie środki czystości

Okna najlepiej myć co około dwa miesiące i jednocześnie z myciem okien zmieniać firanki. Dobrze, jeśli będą wcześniej wyprane przy użyciu dobrego płynu do tkanin, wtedy przyjemny zapach będzie się rozprzestrzeniać po całym mieszkaniu. Przydatny jest także preparat do czyszczenia luster oraz płyn do mycia kabin prysznicowych. Niestety ciągły kontakt z wodą powoduje osadzanie się kamienia. Niestety standardowe preparaty często nie mogą sobie poradzić z tym rodzajem zanieczyszczenia. Do mycia toalety najlepiej wykorzystać specjalny żel i szczotkę. Płyny do mycia podłóg są dostępne w wielu opcjach zapachowych. Do czyszczenia salonu można użyć pianki do czyszczenia ekranów. Dużym udogodnieniem jest zakup spraya do czyszczenia mebli. Pomoże on zapewnić naprawdę długotrwałą ochronę przed kurzem. Innowacyjnym produktem jest szampon do mycia dywanów, który jest niezastąpiony przy dużych plamach. Regularne czyszczenie blatów jest bardzo ważne w kuchni, ponieważ w tym pomieszczeniu przygotowywane są posiłki.
POWIĄZANE