O nas, czyli kim jesteśmy
i dlaczego zajmujemy się sprzedażą chemii z Włoch

Zdjęcie przedstawia Kamilę Palińską i Alessandro Ferramondo, założycieli marki Bańki Mydlane.

Kamila Palińska
- założycielka marki Bańki Mydlane

Moi rodzice przeprowadzili się ze mną do Włoch, gdy byłam jeszcze nastolatką. We Włoszech mieszkałam przez wiele lat. Nim się obejrzałam, zdążyłam stać się dorosła, podjęłam pracę i założyłam we Włoszech własną rodzinę.

Jak niemal każdy emigrant, tęskniłam za Polską, swoimi przyjaciółmi i bliskimi i coraz częściej myślałam o tym, żeby wrócić do rodzinnego kraju. Choć Włochy są piękne, a Włosi są serdecznym narodem, nigdy nie czułam się tam tak, jakbym była u siebie. 

Kiedy podjęłam ostateczną decyzję o tym, że wracam do kraju, zaczęłam się zastanawiać nad swoją przyszłością i pracą, jaką chciałabym podjąć będąc już w Polsce. W końcu wpadłam na pomysł sprzedaży w Polsce włoskiej chemii gospodarczej. 

Dlaczego właśnie
sprzedaż włoskiej chemii?

Gdy zostałam mamą, doceniłam wysoką jakość i skuteczność włoskich produktów do sprzątania domu

Są zdecydowanie wydajniejsze i szybsze w działaniu, co przy małym dziecku ma ogromne znaczenie. Zwyczajnie nie ma się czasu długo sprzątać i jeździć po duże zakupy.

Stąd wpadłam na pomysł, żeby podzielić się dobrej jakości produktami ze swoimi rodaczkami i rodakami, by i ich odciążyć od długiego i męczącego sprzątania domu.

Zdjęcie przedstawia Kamilę Palińską i Alessandro Ferramondo, założycieli marki Bańki Mydlane.

Alessandro Ferramondo
- założyciel marki Bańki Mydlane

Jestem Włochem, który rzucił wszystko, by rozpocząć sprzedaż włoskiej chemii w Polsce.

Kiedy Kamila wyszła z inicjatywą powrotu do Polski na stałe, stwierdziłem, że to dobry moment, żeby coś zmienić w swoim życiu i opuścić rodzinne Włochy. 

I chociaż w moim pięknym kraju zostawiłem rodzinę i przyjaciół, to nie żałuję tej decyzji. Najważniejszą osobę, czyli Kamilę, mam przy sobie. 

Dlaczego właśnie
sprzedaż włoskiej chemii?

Bardzo mocno wierzę w nasz sklep i w to, że Polacy pokochają włoską chemię. Teraz, kiedy jestem już w Polsce i porównuję skład środków czystości z polską, widzę jak wiele sensu jest w naszym działaniu. Ten sam produkt z Włoch jest o wiele bardziej skoncentrowany i wydajny, niż polski.  Szkoda pieniędzy na słabą jakość.

 Właśnie ta wiedza to nasz przepis na sukces!

W końcu kto wie więcej o włoskich produktach niż rodowity Włoch i Polka, która spędziła we Włoszech większość życia? 

Kilka słów o naszym dostawcy

Decyzja o przeprowadzce do Polski zapadła początkiem 2021 roku. Szybko ruszyliśmy z przygotowaniami strony WWW i rejestracją firmy we Włoszech.

Wiedzieliśmy, że sercem naszego sklepu powinien być sprawdzony, lojalny dostawca z Włoch, który dostarczy nam oryginalne, włoskie środki czystości

Im więcej osób wiedziało o naszym pomyśle, tym więcej znalazło się dobrych dusz, które dzięki swojej własnej sieci kontaktów, pomagały nam w tym szaleństwie. 

Ostatecznie naszym dostawcą jest nasz przyjaciel z Werony, który na co dzień prowadzi we Włoszech własne sklepy, w tym między innymi ze środkami czystości. 

Dzięki temu, że osobiście znamy naszego dostawcę, mamy pełne zaufanie do jego pośrednictwa i przekonanie o wysokiej jakości towaru, który trafia w ręce naszych klientów

Bańki Mydlane, czyli czar wspomnień

Długo szukaliśmy prostej, ładnej i łatwej do zapamiętania nazwy dla naszego sklepu. Początkowo sklep miał mieć włoski odpowiednik “Baniek mydlanych”, czyli “Bolle di sapone”. Stwierdziliśmy jednak, że większość Polaków nie zapamięta frazy, której nie rozumie. Dlatego z myślą o naszych przyszłych klientach, zostaliśmy przy polskich Bańkach Mydlanych.

Osobiście Bańki Mydlane kojarzą nam się z czystością, przejrzystością i… dzieciństwem

W końcu chyba każdy przechodził jako dziecko tę ogromną fascynację kolorowymi bańkami, które podziwiało się w locie i rozbijało rękoma, gdy zbliżały się do podłogi.

Poza tym Kamila jako mama często puszczała bańki swojemu synowi w ogrodzie. Stąd też wie, że bańki mydlane puszczane na rozwodnionym, włoskim płynie do naczyń wychodzą bajecznie tęczowe i baaardzo duże. 

Naprawdę, sprawdźcie sami! 🙂

Pozdrawiamy serdecznie i zapraszamy do zakupów w naszym sklepie!
Kamila i Alessandro,