Jakie są najlepsze środki do zmywarek?

Jakie są najlepsze środki do zmywarek?

Jakie są najlepsze środki do zmywarek?

Planujesz po raz pierwszy kupić zmywarkę do domu i zastanawiasz się co trzeba do niej włożyć, wlać lub wsypać, żeby naczynia zawsze były czyste, szkło pozostawało bez smug, a zmywarka była sprawna?

Dzięki temu artykułowi dowiesz się jakie są najlepsze środki do zmywarek, dzięki którym będzie dobrze myła naczynia przez lata.

Nabłyszczacz, czyli poskramiacz smug

Zadanie nabłyszczacza ujęte jest już w jego nazwie – dzięki niemu naczynia i szkło mają lśnić po myciu i pozostać bez smug

Co istotne, to fakt, że zmywarka może dobrze chodzić bez nabłyszczacza. Jest on tylko praktycznym dodatkiem, który zapewnia czystość naczyń bez zacieków

Z własnego doświadczenia radzimy Ci jednak zainwestować te kilkanaście złotych, po to, byś później zaoszczędził/a czas. Używając nabłyszczacza, unikniesz polerowania szkła i wycierania naczyń, które bez niego będą matowe i z zaciekami.

Sól, czyli zmiękczacz wody

Jeżeli zależy Ci na tym, żeby Twoja zmywarka była sprawna, to regularne dosypywanie soli powinno wejść Ci w nawyk.

O ile nabłyszczacz jest dodatkiem, tak sól do zmywarki jest niezbędna do tego, by wszystkie jej elementy dobrze działały.

Sól do zmywarki zmiękcza twardą wodę, dzięki czemu chronisz wnętrze zmywarki przed zniszczeniem. 

Przykładowo, twarda, niezmiękczona solą woda może z czasem zapchać kamieniem spryskiwacze w zmywarce, przez co będzie gorzej myć naczynia.

Uzupełniaj sól w swojej zmywarce mniej więcej raz w miesiącu.

Żel do mycia, czyli klasyczne rozwiązanie

Pierwsze zmywarki działały właśnie w oparciu o płyn lub żel do zmywarki. Do dziś wiele osób używa płynu, zamiast popularnych kostek (o nich niżej). 

Płyn aplikuje się do dokładnie tak samo, jak tabletkę, czy kapsułkę, czyli do przeznaczonej do tego kieszonki na drzwiach zmywarki. 

Producenci zmywarek sugerowali połączenie trzech podstawowych środków, czyli właśnie płynu/żelu do mycia naczyń w zmywarce, soli do zmiękczania wody i nabłyszczacza do walki ze smugami. 

Jeżeli więc zdecydujesz się kupić płyn do mycia, obowiązkowo dokup sól i nabłyszczacz. 

Tabletki i kapsułki do mycia,
czyli opcja dla zabieganych

Masz tysiące spraw na głowie?

W takim razie zamów kapsułki lub tabletki do zmywarki, które wyręczą sól i nabłyszczacz i jeszcze umyją Twoje naczynia!

Wystarczy, że będziesz pamiętać o zapasie tabletek lub kapsułek, zamiast mieć w głowie trzy różne środki (płyn, nabłyszczacz i sól). 

Producenci walczą ze sobą o to, by ich tabletki lub kapsułki do zmywarki miały jak najwięcej dodatkowych funkcji, przez co powstają tabletki 7w1, a nawet 10w1! 

Wybierz tabletki lub kapsułki z funkcjami, na których Ci zależy i ciesz się nieskazitelnie czystymi naczyniami i sztućcami.

Jakie są najlepsze środki do zmywarek?
Takie, które ją pielęgnują!

Chociaż wiesz już jakie są najlepsze środki do zmywarek, to pamiętaj też o pielęgnacji swojej zmywarki.

Co jakiś czas puść pustą zmywarkę ze specjalnym środkiem pielęgnacyjnym, który odświeży ją i przeczyści.

Dbaj o swoją zmywarkę, a z pewnością posłuży Ci na wiele lat!

Koniecznie śledź nas na Facebooku!