Jaki kupić płyn do podłóg

Jaki kupić płyn do podłóg?

Jaki kupić płyn do podłóg?

Jaki kupić płyn do podłóg? – zdecydowanie powinien to być włoski środek!

Z tego krótkiego artykułu dowiesz się czym powinieneś/powinnaś się kierować, wybierając płyn do podłogi z drewna i płytek, które najczęściej zdobią polskie domy. Poznasz też specjalne środki do pielęgnacji podłogi, które dezynfekują, neutralizują zapachy i są neutralne dla zwierząt. 

Jaki kupić płyn do podłóg z drewna?

Drewniane panele i parkiet wymagają specjalnej pielęgnacji, dlatego, że są delikatnym materiałem. Wbrew pozorom bardzo łatwo zarysować i zniszczyć drewnianą podłogę. Zwłaszcza, jeśli nie dbasz o nią tak, jak należy.

Szukając środka do mycia podłogi z drewna, zwróć uwagę na to, żeby był dedykowany do drewna. Idealny środek do mycia drewna będzie na tyle mocny, by zmyć brud, ale też delikatny, by nie uszkodzić drewna i go nie odbarwić.

Jaki kupić płyn do podłóg z drewna? Dobry płyn do mycia drewnianej podłogi będzie zawierał też wosk, albo olejki, które zbudują warstwę ochronną podczas mycia. Dzięki niej drewniana podłoga pięknie błyszczy, ale też jest zabezpieczona przed zarysowaniami.

Środki ochronne do podłogi z drewna

Drewniana podłoga i parkiet wymagają sporego zaangażowania, dlatego nie są rozwiązaniem dla każdego.

Poza regularnym myciem, Twoja drewniana podłoga potrzebuje też zabezpieczenia wysokiej jakości emulsjami i woskami do drewna. Tylko myjąc i impregnując drewno możesz mieć pewność, że podłoga będzie piękna przez wiele lat.

Jaki kupić płyn do podłóg z płytek?

Płytki to bardzo wygodne rozwiązanie, bo mają zazwyczaj dłuższą żywotność od drewna i łatwiej utrzymać je w czystości. Mimo wszystko to, że łatwo możesz je utrzymać w czystości, nie oznacza, że nie wymagają dobrej pielęgnacji.

Jaki kupić płyn do podłóg z płytek? Dobry płyn do mycia płytek i kafelków powinien doskonale oczyścić podłogę z trudnych plam, ale też pozostawić je nieskazitelnie lśniące, bez matowych smug. Dlatego tak ważne jest, żebyś wybierał/a płyny wysokiej jakości, które mają doskonały skład i odpowiednie proporcje. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że Twoja podłoga będzie czysta i lśniąca po każdym myciu.

Płyn dezynfekujący do podłogi

W dobie pandemii koronawirusa, warto dezynfekować wszystkie powierzchnie i miejsca, które dotykamy. Najczęściej myślimy o włącznikach światła i klamkach, zapominając o tym, że wirusy przenoszą się także na naszym obuwiu!

Dlatego warto, żebyś dezynfekował/a swoją podłogę specjalnymi płynami do podłóg, które są w stanie zabić do 99,99% wirusów, bakterii i zarazków z domowych powierzchni.

Płyn neutralizujący zapachy do podłogi

Różne nieprzewidziane sytuacje zdarzają się w naszych domach. Przeciekają pieluchy, zwierzaki załatwiają się na podłodze, tłuczemy szklanki z napojami i talerze z posiłkami.

We wszystkich tych sytuacjach potrzebujesz płynu do podłogi, który usunie nieprzyjemne zapachy. W tym celu sięgnij po środki zawierające ocet, bądź inny, specjalny neutralizator, który szybko wchłonie brzydki zapach i zostawi podłogę czystą.

Płyn do podłogi neutralny dla zwierzaków

Jednym z Twoich domowników jest pies, kot albo inny zwierzak, który spaceruje po podłodze?

Zadbaj o jego bezpieczeństwo i wybierz płyn do mycia podłogi, który jest nietoksyczny dla zwierząt. Taki płyn ma neutralne pH i łagodny skład, dzięki czemu Twój pupil nie wchłania mocnej chemii leżąc na podłodze lub wylizując łapy po styku z wymytą powierzchnią.

Koniecznie śledź nas na Facebooku!