Jak usunąć tłuste plamy w domu

Jak usunąć tłuste plamy w domu?​

Jak usunąć tłuste plamy w domu?

Co według nas jest najbardziej irytujące, gdy próbujemy utrzymać dom w czystości?
Zdecydowanie kurz na meblach i tłuste, klejące się plamy, które trudno domyć.

O ile z kurzem trudno walczyć, bo i tak będzie osiadał, tak tłuste plamy powstają przez przypadek… albo z pomocą dzieci i zwierzaków 🙂

Najgorzej, jeśli niezauważona plama wnika w powierzchnię przez wiele dni i roznosi się po innych meblach i podłodze przez naszą nieuwagę.

Na szczęście są włoskie odtłuszczacze, które wyręczą Cię w walce z tłustymi plamami!

O tym jak usunąć tłuste plamy w domu będzie właśnie ten wpis.

Tłuste plamy na ubraniu - jak je usunąć?

Pizza jedzona bez talerza, nieostrożne pociągnięcie nożem po talerzu… Chwila nieuwagi i Twoja ulubiona bluzka albo obrus zostają uciapane trudną do zmycia plamą.

Jeśli do wypadku dojdzie w domu, to masz ten komfort, że możesz się szybko przebrać i zaprać plamę, zanim zniszczy ubranie. Gorzej, jeśli pobrudzisz się na mieście albo u znajomych i plama zacznie wnikać w tkaninę.

Rozpraw się z tłustą plamą przy pomocy odpowiedniego odtłuszczacza do ubrań i tkanin!

Biały materiał: Zapierz miejscowo plamę, używając odtłuszczacza z mocnym wybielaczem. Następnie wypierz tkaninę zgodnie z zaleceniem producenta.

Kolorowy materiał: Zapierz miejscowo plamę, używając odtłuszczacza z aktywnym tlenem, który wyciągnie plamę z powierzchni kolorowej tkaniny. Następnie wypierz tkaninę zgodnie z zaleceniem producenta.

Z włoskimi odtłuszczaczami do ubrań pozbędziesz się plamy prosto i szybko, zachowując ładny wygląd ubrania, czy tkaniny.

Jak usunąć tłuste plamy z kuchenki, płyty i blatu?

Podczas gotowania trudno zachować porządek, zwłaszcza gdy szykujesz kilka dań naraz i to w pośpiechu.

Jak smażysz jedzenie, to tłuste odpryski są wszędzie – na kuchence/płycie i wokół niej, a także na ścianie lub płytkach.

Miej pod ręką odtłuszczacz do kuchni, który zmyje kleiste plamy z oleju i tłustych odprysków w Twojej kuchni. 

Doczyścisz nim też otłuszczone drzwiczki szafek, które pewnie zdarza Ci się otwierać brudnymi rękoma w czasie gotowania. 

Tłuste plamy w łazience i WC - jak je usunąć?

Kabina prysznicowa, brodzik, wanna i parawan to miejsca w łazience, które najczęściej pokryte są tłustymi plamami z naszego potu i używanych kosmetyków.

Z kolei WC bywa trudne do domycia, jeśli spuszczasz w toalecie tłuste płyny.

Dobrze jest więc czyścić te powierzchnie po każdym skorzystaniu, ale kto ma na to czas w dzisiejszym zabieganym świecie?

Pamiętaj jednak, żeby w wolnej chwili zadbać o łazienkę i WC. Wyczyść prysznic/wannę i WC solidnym odtłuszczaczem, który zmyje resztki oleistych odżywek i inne, tłuste osady.

Użyj włoskich odtłuszczaczy do łazienki i WC, które odświeżą i nadadzą blask białej ceramice!

Jak usunąć tłuste plamy ze stali?

Stalowy zlew, armatura, sprzęt kuchenny i meble wykończone stalą łatwo zarysować i ciężko domyć tak, żeby były bez smug. Zwłaszcza, gdy próbujesz czyścić te powierzchnie zwykłym, uniwersalnym sprayem.

Dlatego potrzebujesz specjalnego odtłuszczacza do stali i stali nierdzewnej, który wyczyści stalową powierzchnię i będzie ją pielęgnował.

Sięgnij po spray dedykowany do pielęgnacji stali i stali nierdzewnej, by zawsze była pełna blasku.

Koniecznie śledź nas na Facebooku!