Jak sprzątać w szafie z ubraniami?

Jak sprzątać w szafie z ubraniami?

Jak sprzątać w szafie z ubraniami?

Jak sprzątać w szafie z ubraniami, by szło Ci szybko i bez wysiłku?

Jeżeli należysz do grona osób, które postrzegają sprzątanie w szafie jako przykry obowiązek, to świetnie trafiłeś/aś!

W tym wpisie znajdziesz kilka banalnie prostych wskazówek, dzięki którym przestaniesz potrzebować generalnych porządków w szafie!

Jeżeli wprowadzisz w życie nasze sugestie, to Twoje sprzątanie w szafie ograniczy się niemal do samego ścierania kurzu.

Gotowy/a na porady, które odmienią Twoje podejście do tego jak sprzątać w szafie z ubraniami?

Zaczynajmy!

Odkurzaj i wietrz sypialnię!

Pomyślisz sobie, co ma odkurzanie i wietrzenie sypialni do utrzymania porządku w Twojej szafie z ubraniami? Otóż bardzo dużo!

Jeśli rzadko odkurzasz podłogę w sypialni, a szafki nocne i półki obrastają kurzem, to część tego brudu ląduje także w Twojej szafie przy każdym jej otwieraniu!

🔷 Odkurzaj regularnie pokój w którym przechowujesz ubrania, a rzadziej będziesz sięgać po ścierkę do czyszczenia wnętrza Twojej szafy.

🔷 Ścieraj szafki nocne i półki antystatycznym sprayem do mebli, dzięki czemu kurz będzie osiadał na nich zdecydowanie wolniej. Wybierz spray o świeżym, kwiatowym zapachu, np. włoski spray do mebli marki Emulsio, którym dodatkowo odświeżysz powietrze w pomieszczeniu.

🔷 Zawsze, gdy wietrzysz sypialnię, otwórz też szafę. Pozwól, by świeże powietrze przeszyło Twoje ubrania, inne tekstylia i pozostałe rzeczy w szafie. Dzięki regularnemu wietrzeniu, zawartość Twoich półek i szuflad będzie dłużej świeża!

Troska o ubrania nigdy nie była prostsza!

Generalne porządki zazwyczaj biorą się z tego, że brakuje Ci czasu na małe, bieżące sprzątanie. Wiedz jednak, że im więcej dobrych praktyk wprowadzisz już na początku uzupełniania szafy, tym mniej czasu poświęcisz na jej sprzątanie!

🔷 Kup organizery na bieliznę i rozdziel od siebie majtki oraz długie i krótkie skarpetki. Oszczędzisz czas na “grzebaniu” w szufladzie i szybciej dostrzeżesz potrzebę zrobienia prania.

🔷 Przyjmij stały schemat układania ubrań na półkach i w szufladach. Podziel ubrania według pór roku, długości rękawów i nogawek. Akcesoria podziel tematycznie, bądź typami, tak, żeby było Ci łatwiej je znaleźć.

🔷 Kurtki i płaszcze chowaj w pokrowcach, dzięki czemu będą mniej okurzone, gd wrócisz do nich w kolejnym sezonie.

🔷 Wieszaj w szafie torebki zapachowe przeciw molom. Nie tylko zabezpieczysz ubrania przed latającymi szkodnikami, ale też przedłużysz świeżość swoich tkanin.

🔷 Chowaj w szafie tylko SUCHE tkaniny! Nawet minimalnie niedosuszona, wilgotna tkanina wciśnięta między inne, może być przyczyną pleśni!

Przechowuj buty tak, by oddychały!

Żeby zaoszczędzić miejsce w szafie, chowasz nieużywane pary butów w foliówki i ściskasz je na półce?

Natychmiast skończ tak robić!

Bez względu na to z jakiego materiału masz buty, jeśli schowasz je w ciasną, plastikową reklamówkę, to nie będę w niej oddychać. A co za tym idzie, jeśli jest w nich choć odrobina wilgoci, np. w postaci potu, to Twoje obuwie może w worku spleśnieć!

🔷 Zachowuj kartonowe pudełka po butach i to w nich przechowuj buty w szafie. Pudełka z kartonu mają po bokach otwór/otwory, dzięki którym obuwie może oddychać.

🔷 Chowaj do szafy tylko czyste obuwie! Resztki zaschniętego brudu mogą mieć w sobie bakterie, które w szafie będą miały idealne warunki do rozwoju. Chociaż nie dostrzeżesz tego okiem, to bakterie mogą roznieść się po całej szafie, w tym przejść także na Twoje ubrania!

Jak sprzątać w szafie z ubraniami?

Postaw na szybkie i krótkie sprzątanie, dzięki któremu unikniesz wielkiej, zorganizowanej akcji sprzątania w domu raz na jakiś czas!

Koniecznie wypróbuj podczas sprzątania naszych włoskich środków czystości!

Kliknij w przycisk poniżej, żeby poznać i kupić włoską chemię, która pomoże Ci utrzymać czysty i pachnący dom!

Masz pytania o włoską chemię?

A może wciąż zastanawiasz się jak bez wysiłku sprzątać w domu z pomocą włoskiej chemii?
Napisz do nas na Messengerze, zadzwoń albo napisz maila.
Chętnie pomożemy Ci wybrać odpowiednie włoskie środki czystości!

Koniecznie śledź nas na Facebooku!