Jak sprzątać w kuchennych szafkach i szufladach?

Jak sprzątać w kuchennych szafkach i szufladach?

Jak sprzątać w kuchennych szafkach i szufladach?

Przyznaj się…

Jak często pamiętasz, by sięgać gąbką i ścierką tam, gdzie wzrok nie sięga?

Bądźmy szczerzy, kiedy już zabierasz się za sprzątanie w kuchni, to ogarniasz te miejsca i meble, które są na widoku. Dzięki temu trochę uspokajasz własne sumienie “bo przecież posprzątałem/am”, ale najważniejsze zakamarki pomijasz, więc dalej obrastają kurzem i brudem.

Mowa tu o wnętrzach Twoich półek, szafek i szuflad w kuchni, o których przypominasz sobie tylko wtedy, gdy je otwierasz. I zazwyczaj nie masz wtedy ani czasu, ani chęci, by się za nie zabrać – przecież wiemy jak jest… Dlatego podpowiemy Ci jak zadbać o te zakamarki!

Jak sprzątać w kuchennych szafkach i szufladach?

Śpieszymy z odpowiedzią!

Kuchnia wymaga Twojej troski!

Niektórzy twierdzą, że kuchnia to serce domu. Trudno się z tym kłócić – prowadzona z pasją i wyczuciem potrafi ściągnąć gości nawet z pięknego salonu!

Logiczne więc jest, że jako miejsce w którym przygotowujesz i przechowujesz jedzenie, kuchnia powinna być nieskazitelnie czysta… Ale czy taka jest?

Jak sprzątać w kuchennych szufladach?

Kuchenne szuflady potrafią kryć sporo niespodzianek. Lepiące plamy płynów, które ściekły z blatu, skamieniałe okruszki, kurz… I to wszystko wokół przyborów kuchennych i sztućców, którymi szykujesz i jesz swoje posiłki. Brzmi dość niesmacznie, prawda?

Skoro i tak codziennie zaglądasz do szuflady ze sztućcami, to połącz tę czynność z przetarciem jej wnętrza.

Wprowadź też organizery, dzięki którym posegregujesz sztućce i inne dodatki. Łatwiej zachowasz porządek i szybciej dostrzeżesz kurz i brud.

Jak sprzątać w kuchennych szafkach?

Podobnie jest z szafkami w których trzymasz sypkie produkty, takie jak płatki owsiane, mąka czy cukier. One również wymagają Twojej uwagi i troski, nawet większej od szuflad z przyborami i sztućcami!

Z doświadczenia wiemy, że nawet w dobrym sklepie zdarza się, że masowa ilość opakowań jedzenia zostaje oblężona przez mole… Jeżeli wstawiasz do szafek nierozpakowaną żywność, to dajesz molom idealne warunki do rozmnażania i przejęcia kolejnych opakowań jedzenia!

Dlatego zaraz po zakupie sypkich produktów, upewnij się, że w rogach opakowania nie ma żadnych jajek. Często wiąże się to z rozdarciem opakowania, bo mole potrafią wejść także w ciasne, zrolowane przestrzenie.

Gdy upewnisz się, że jedzenie jest wolne od robactwa, przesyp zawartość opakowania do pojemnika z bardzo szczelnym zamknięciem. Wybierz słoje z pokrywką na zatrzask, zamiast tych z zakręcaną górą, w które mole też potrafią się wcisnąć.

Kontroluj zgromadzone jedzenie i przynajmniej raz w tygodniu przeglądaj produkty na półce, by mieć pewność, że wszystko z nimi w porządku. Przy okazji przesuwania opakowań, przetrzyj półki z kurzu.

Jak sprzątać w lodówce?

Z czyszczeniem lodówki to jest tak, że każdy uznaje inną częstotliwość sprzątania w niej.

W naszej opinii warto sprzątać w lodówce przy każdej możliwej okazji, np. gdy:

– zużyjesz większość produktów i półki są niemal puste,

– rozpakowujesz zakupy i układasz produkty w lodówce na nowo,

– cokolwiek się w lodówce rozleje lub rozsypie,

– zaglądasz do lodówki, by skontrolować terminy ważności produktów.

Pamiętaj, że zdecydowanie łatwiej utrzymasz czystość w lodówce, gdy będziesz sprzątać w niej regularnie. Jeśli pozwolisz zalegać plamom i okruszkom, to z czasem coraz trudniej będzie Ci domyć jej wnętrze.

Jak sprzątać w kuchennych szafkach i szufladach?

Postaw na szybkie i krótkie sprzątanie, dzięki któremu unikniesz wielkiej, zorganizowanej akcji sprzątania w domu raz na jakiś czas!

Koniecznie wypróbuj podczas sprzątania naszych włoskich środków czystości do kuchni!

Kliknij w przycisk poniżej, żeby poznać i kupić włoską chemię, która pomoże Ci utrzymać kuchnię czystą i pachnącą!

Masz pytania o włoską chemię?

A może wciąż zastanawiasz się jak bez wysiłku sprzątać w domu z pomocą włoskiej chemii?
Napisz do nas na Messengerze, zadzwoń albo napisz maila.
Chętnie pomożemy Ci wybrać odpowiednie włoskie środki czystości!

Koniecznie śledź nas na Facebooku!