Domowy odświeżacz powietrza

Podczas sprzątania w domu kurz unosi się w powietrzu. Niestety wdychanie zanieczyszczonego powietrza, w którym znajdują się drobnoustroje oraz bakterie nie jest bezpieczne dla zdrowia człowieka.

Z czego zrobić domowy odświeżacz powietrza?

Jest to szczególnie duży problem dla alergików, którzy są uczuleni na kurz. Warto wiedzieć z czego zrobić domowy odświeżacz powietrza. Jego wykonanie jest dosyć proste, ponieważ wystarczy szklanka wody, olejek zapachowy, butelka ze spryskiwaczem oraz pół łyżeczki sody oczyszczonej. Do butelki należy nalać wody, dodać sody oraz kilkanaście kropli olejku. Warto wspomnieć, że im więcej olejku dodasz, tym mocniejszy i bardziej intensywny zapach uzyskasz. Potem wystarczy zakręcić butelkę oraz wstrząsnąć, żeby wszystko się ze sobą wymieszało.

Co daje odświeżacz powietrza?

Dobrze jest mieć również świadomość co daje odświeżacz powietrza i dlaczego warto go posiadać w swoim mieszkaniu. Pomoże przede wszystkim wyeliminować przykre zapachy. Dzięki temu organizm człowieka przebywającego w takim pomieszczeniu będzie lepiej dotleniony. Należy jednak pamiętać, że nawet najlepszy odświeżacz nie usunie przykrej woni, jeżeli nie usunie się źródła takich zapachów. W tym celu dobrze jest użyć octu, żeby odkazić oraz wyczyścić brudną powierzchnię.

Jak działają odświeżacze powietrza?

Świeżo zmielona kawa lub cytryna doskonale wchłaniają brzydkie zapachy. Warto zadbać również o sprawnie działającą wentylację. Dlatego niezbędnym elementem wyposażenia jest okap, który powinien być wydajny. Podstawą domowych odświeżaczy powietrza są naturalne olejki eteryczne. Należy pamiętać, że są one całkowicie bezpieczne dla zdrowia człowieka oraz środowiska naturalnego. Niestety gotowe zapachy do mieszkania zawierają szkodliwe substancje, które mogą być przyczyną alergii oraz astmy. Oczywiście, żeby wywołały chorobę muszą być wdychane w dużych ilościach, ale nie zmienia to faktu, że niekorzystnie wpływają na stan zdrowia.

Jak zrobić odświeżacz powietrza z płynu do płukania?

Jedną z największych zalet olejków zapachowych jest ich łatwa dostępność. Można je znaleźć zarówno w sklepach zielarskich, jak i aptekach, a także w sklepach zawierających naturalne kosmetyki. Należy pamiętać, żeby tworzyć domowe odświeżacze jedynie z czystych olejków eterycznych. Gotowe kompozycje są dostępne w wyższej cenie i często zawierają dodatkowe sztuczne substancje. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że jest także możliwe stworzenie odświeżacza powietrza z płynu do płukania. Wystarczy butelka z atomizerem, 500 ml ciepłej wody oraz 3 łyżki płynu do płukania o ulubionym zapachu. Osoby, które wiedzą jak działają odświeżacze powietrza z pewnością stosują takie rozwiązanie w swoim domu.
POWIĄZANE